הגות

מתנה מקורית לכל אירוע

מתנה מקורית לכל אירוע

יודאיקה דיאמונד אתר האומנות מציג לכם קולקציית חנוכת הבית, סדרת היהלומים Blessedinisrael בגודל 3 נקודות הייעודיות Color G-H Clarity VS Premium Light Performance יהלום איכותי מתנה ראשונה מסוגה בעולם בסדרה זו 1000 יהלומים מהמיזם שבורך על ידי הרב חיים קנייבסקי זצ"ל

קרא עוד »

מתנה מקורית ברכת העסק

איזה כייף לקבל מתנות, במיוחד לפני חגי תשרי, חג ראש השנה, איזה כייף לקבל מתנה שכולה אור! סדרת המופת מתנת יהלום קולקציית ראש השנה בגדלים שונים !

ממשוב של לקוחות בארץ ובקהילות יהודיות בחו"ל, כל אבא, אמא, סבא, סבתא בן, בת שמקבלים מתנת יהלום, מיהלומים איכותיים טבעיים, שנבחרו בקפידה, זוכרים, שומרים אותה באהבה והערכה לעד, אור שעובר שמגיע בתחילת השנה מברך את השנה ומתנה שעוברת מדור לדור !

קרא עוד »
מתנה מקורית לפסח

מתנה מקורית לפסח

מארז המשלב שיבוץ יהלומים בקפסולה שקופה, מתנה אלגנטית, מהודרת, בכריכה אביבית מרשימה, קריאטיבית שתעניק אור התחדשות לתוך הבית ותעבור מדור לדור מתנת נצח.

בקולקציית פסח, סדרת מארזי מתנות עם אופציה, לבחירה בהתאמה אישית של מידת היהלום מ-3 נקודות קראט ועד 18 נקודות קראט שיגיעו במארז מהודר.

קרא עוד »
מתנה מקורית ליום הולדת

מתנה מקורית ליום הולדת

אתר יודיאיקה דיאמונדס מציג לכם קולקציית אירועים , עם דגש על מתנת יום הולדת,  סדרת היהלומים בגודל 3 נקודות הייעודיות Color G-H Clarity VS Premium Light Performance יהלום משובח ,מתנת יהלום מיוחדת לימי הולדת, חתונה, בר מצווה, בת מצווה, ברית, בריתה ועוד!  ראשונה מסוגה בעולם בסדרה זו 1000 יהלומים מהמיזם שבורך על ידי הרב חיים קנייבסקי זצ"ל

קרא עוד »
מתנה מקורית לחנוכת הבית

מתנה מקורית לחנוכת הבית

כניסה לבית חדש , התרגשות גדולה, אירוע ייחודי משמח ומשמעותי. השאלה? מה להביא לחברים, משפחה שעברו לבית חדש? בדירה חדשה, בית חדש מושקעים חלומות, ציפיות, תקוות, כסף, זמן, ריצות, חוזים, הסכמים, משכנתאות, רכישת ציוד, ריהוט, כלים סניטריים ומה לא?

קרא עוד »

אמנות יהודית

האמונה בכוחה של האומנות להוות אמצעי וכלי, להשפיע לטובה, לשמר מסורת ולהנחילה מדור לדור, לחבר לאמונה ובטחון , לבסס ולהנחיל

קרא עוד »

אלוהים יהלום אליהו

אנו למדים שלאותיות יש משמעות בתורה. "ולא יקרא עוד את שמך אברם והיה שמך אברהם כי אב המון גוים נתתיך" ובהמשך מייד אחר כך גם אותו דבר מבוצע עבור שרה אימנו "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל אַבְרָהָם: שָׂרָי אִשְׁתְּךָ, לֹא תִקְרָא אֶת שְׁמָהּ שָׂרַי, כִּי שָׂרָה שְׁמָהּ;   וּבֵרַכְתִּי אֹתָהּ, וְגַם נָתַתִּי מִמֶּנָּה לְךָ בֵּן; וּבֵרַכְתִּיהָ וְהָיְתָה לְגוֹיִם, מַלְכֵי עַמִּים מִמֶּנָּה יִהְיוּ".

קרא עוד »

ראיון המייסדים

הפעם הראשונה שהמילה יהלם מוזכרת בתורה היא בפרשת תצווה כאשר מוזכרים אבני החושן. האבן השישית היא היהלום. המפרשים רואים באבני החושן חלק אינטגרלי מה"האורים והתומים" והפרשנות שלהם אודות אבני החושן מדברת על קשר על גבול המדע הבדיוני עם אלוהים.

קרא עוד »

חנוכיה / חנוכיות אור הרוח בתוך חשכת החומר – סוד כוחה של החנוכיה

חג החנוכה, חנוכיות פריט יודאיקה מלא באור – כשאנו מדליקים את החנוכיה בפתח הבית עם שקיעת החמה ולאחר שאור השמש נעדר מהאופק, אנו מסמל את עוצמתה של הרוח מול חשכת החומריות.
חנוכיה על אדן החלון – אחת התמונות העוצמתיות ביותר של החנוכיה הינה של חנוכיה הניצבת על אדן חלון בית יהודי בברלין של שנת 1936, כאשר מעברו השני לש הרחוב מתנוסס דגל צלב הקרס – דגלו של הצורר הנאצי.

קרא עוד »

מזוזה שומר דלתות ישראל – השומר האישי של הבית שלי

מזוזה מהווה מצווה יהודית ייחודית המצהירה כבר בפתח הבית, כי הנעשה בין כתליו עומד בסטנדרטים הרוחניים שהיהדות דורשת.
וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם עַל לְבָבֶךָ (…) וּכְתַבְתָּם עַל מְזוּזֹת בֵּיתֶךָ וּבִשְׁעָרֶיךָ (דברים ו, ו-ט)
וְשַׂמְתֶּם אֶת דְּבָרַי אֵלֶּה עַל לְבַבְכֶם וְעַל נַפְשְׁכֶם (…) וּכְתַבְתָּם עַל מְזוּזוֹת בֵּיתֶךָ וּבִשְׁעָרֶיךָ (דברים ז, יח – כ)

קרא עוד »

כיפות, המדים – והאדם: כך משפיע הלבוש על הנפש שלנו

אחד מפריטי הלבוש הבולטים ביותר של היהודי, הכיפה, מהווה סוג של תזכורת תודעתית: יש משהו מעליך.
קצת מוזר לחשוב על זה, אבל הכיפה, הסמל היהודי הבולט ביותר, מופיע לראשונה בתלמוד הבבלי (שנחתם באמצע המאה ה-5) וגם שם הוא מופיע אך ורק בתור מנהג טוב.

קרא עוד »

נטלנים – נטילת ידיים נטילת ידיים – לצקת קדושה וטהרה אל תוך העשייה

ללא ספק נטילת ידיים היא אחת המצוות המיסטיות, הרוחניות, הפחות מוכרות ומובנות לאדם הפשוט. יחד עם זאת, ממבט מעמיק מלמד אותנו על רובד חדש בחיים.
מה הקשר בין נטילת ידיים בבוקר, נטילת ידיים אחרי שירותים, נטילת ידיים לפני לסעודה, ונטילת ידיים כללית?

קרא עוד »

גביע קידוש גביעי קידוש וסטים ליין, לרגעים הקדושים

רוצים גם אתם לבחור גביעי קידוש וסטים ליין? חישבו רגע על המבנה המשפחתי שלכם, וחפשו את האובייקט שיהפוך את הרגע הזה למקודש, מעמיק ומחבר
אחד הרגעים העמוקים ביותר במרוצת השבוע, וללא ספק רגע מלא ברגש וגעגוע עבור שומרי שבת רבים, הוא התפר בין ימות החול לשבת.
ברגע הזה האבא מברך את בניו, ומעביר להם את אותה הברכה שהוא קיבל מאבותיו.

קרא עוד »

ציצית ארבע כנפות – והאדם במרכז

כיצד הפכו הציצית והטלית לויז'ואל היהודי הבולט ביותר ולמאפיין החזק ביותר של הזהות היהודית, והאם באמת חייבים ללבוש אותה?
ציצית, או בשם המדויק שלה טלית קטן, היא מצווה מהתורה – אשר התורה טורחת גם להסביר את הרעיון העומד מאחוריה: "ועשו להם ציצית על כנפי בגדיהם…. למען תזכרו ועשיתם את כל מצוותיי והייתם קדושים לא-לוהיכם, ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עינייכם אשר אתם זונים אחריהם."

קרא עוד »

תפילין האם מצאנו את סוד התפילין בדיקור הסיני?

תפילין – יודאיקה דיאמונד פורטל אינטרנט ייחודי בתחום היודיאיקה, המעניק תוכן ומידע לקהל היהודי הרחב וליוצרים בתחום יודיאיקה, מציג את העוצמה שעומדת מאחורי מצוות התפילין
מה הסוד שעומד מאחורי מצוות תפילין – אותו מבנה השחור, הריבועי, בעל המסגרת הרחבה מלמטה, שעורר את סקרנותם של אנשים ותרבויות?
האם הנחת התפילין אכן נוגעת בלחיצות הנקודה של הדיקור הסיני?
ובכן, מסתבר כי הרעיון העומד מאחורי התפילין הוא פשוט, או לכל הפחות, מובן גם לעין בלתי מזוינת.

קרא עוד »

תפילין תשמיש הקדושה הנפוץ ביותר בעם היהודי

המתנה האולטימטיבית של סבא וסבתא או של ההורים לילד בן ה13 בבר המצווה? התפילין!
מצווה ייחודית ויומיומית ניתנה לכל גבר שחוגג בר מצווה בעם ישראל, מצוות הנחת תפילין, להלן 10 נושאים על המצווה מדאורייתא
מצוות הנחת תפילין היא מצווה בעלת ערך גבוה, ומחברת ישירות לבורא מצוות תפילין היא מצוות עשה מהתורה, מצווה המתקיימת ללא הפסקה, לאורך כל הדורות ממעמד הר סיני, מרבית ההלכות לגבי המצווה ניתנו מהבורא למשה רבנו בהר סיני.

קרא עוד »