הקשר בין יהלום לאור תורה

האם יהלום הוא החוליה המקשרת בין עולם התורה לעולם המדע?הקשר

הדומיננטיות של היהלום בעולמנו

מתוך ניתוח של ארבעה עולמות תוכן נפרדים בהם מתקיים היהלום, מדע רוח חומר ותורה, עולה תמונה של מוחלטות הדומיננטיות של היהלום בעולמנו. מה צופן החומר הלבן באמתחתו עבור עתיד האנושות? במסע מרתק לתוך עולם היהלום פורס מייסד חברת אור יהלום רונן אליהו פריבר תאוריה פורצת דרך ורבת משמעות.

עולם המדע

בשונה מחומרים רבים בטבע, יהלום הוא חומר חד מולקולרי, כל האטומים שמרכיבים את המבנה שלו, הם אטומי פחמן בלבד. לחץ וטמפרטורה במעבה כדור הארץ, יוצרים קריסטליזציה של החומר למבנה "קובייתי עם סידור פנימי" ,תופעת התגבשות זו של החומר המכונה "אלוטרופ" בשילוב העובדה כי היהלום עשוי מאטומי פחמן בלבד, היא הסיבה שהיהלום הינו החומר הקשה ביותר בעולם הטבע. בקיעתו של הגלם ממעבה האדמה, מהווה עבור חוקרי המפץ הגדול, מקור אינפורמציה קריטי להבנת תהליכים הקשורים להיווצרות הבריאה. מחקרים רבים עוסקים בניתוח מינרלים הכלואים מעת לעת בחומר יהלום ודרכם להתחקות אחר מרכיבים בחומר שטרם ידועים לאדם. היהלום מאופיין בשתי תכונות טבעיות נוספות שיהוו כר מחקר אנושי רב שנים. הראשונה נוגעת לחוסר מושלמותו. מרבית הדברים בטבע, מושלמים בהבראם. ההר, האגם, מעוף הציפור, הגשם, היער, החיטה אינם זקוקים לאדם על מנת להשלים את מושלמות הטבע, היהלום נזקק למין האנושי להפוך מגלם חסר תועלת לאבן אור, פריזמה, גשר אור הנדסי גיאומטרי מסותת בשלמות. התכונה השניה הקושרת שוב כתרים ליהלום בעולם המדע היא "מקדם השבירה", יכולת האטת אור חוזר פנומנלית בה נעסוק בהמשך.

אטומי פחמן היהלום הינם יסוד מרכזי בבריאה

עולם הרוח

לא ניתן להפריז בחשיבותו של עולם הרוח כמקור חיים למין האנושי בהבנת הימצאותו במרחב.

מה מלמד אותנו היהלום ברמה הפילוסופית?

אנחנו מנסים ללטוש את אור היהלום ברמה המקסימלית מתוך החומר, האם אין זהו תפקידו של האדם בבריאה, ללטוש את האור הפנימי שבו לדרגת המצוינות
האפשרית?
היהלום הוא חומר שהופך משחור ללבן, האם יש משהו בבריאה שמזכיר בצורה מוחשית יותר את יסוד ה"יש מאין"?
בקרב מיליוני יהלומים בעולם, לא תמצא שניים זהים לחלוטין, האם כל יהלום הוא כפי האדם, דומה אך ייחודי וחד ערכי? רק יהלום מסוגל ללטוש יהלום, האם יש משהו שמזכיר בצורה הולמת יותר את חשיבות ה"עזר כנגדו"?

מדוע בשונה מכל הדברים בטבע, בליטוש היהלום והבאת החומר לשלמותו נזקקת הבריאה לאדם על מנת להשלים את מלאכתה? תחת לחץ עצום מגיע נקודת שבירה בה היהלום מסיר את מסכתו ופורץ לעולם, האם שבר כאוס ולחץ הם הנדרשים למין האנושי בדרך התגבשותו לפריחה ושגשוג אולטימטיביים? היהלום שבכתר, הנמשל הגבוה ביותר בשפת האדם למצוינות ערכית באשר היא. קשה למצוא בעולם הפילוסופיה, חומר נוסף ביקום שיש בו מקורות כה נפלאים ומגוונים להבנת עולמנו ברמה הרוחנית.

האדם מקבל "חידת אור מתמטית" והוא עזר כנגדו להשלמת הבריאה

עולם החומר

 את עולם החומר והמטריאליזם כבש היהלום בסערת אור ייחודית רק לו. עשרה מיליון עובדים בתעשייה שתפקידה להפיץ יהלומים בעולם. מאות אלפי חנויות לממכר יהלומים ברחבי העולם. אין לך אדם על פני תבל שאינו יודע מהו יהלום. לא תמצא בן אנוש שבשומעו את המילה יהלום לא תתעורר בו ערגה, הילה נכספת סביב הדבר. הצעת הנישואין, הרגע בו זוג מחליט לקשור את חייו של זה בזה, נכרך סביב מתנת היהלום לאשה. המין הנשי מבקש בכל דרך אפשרית לאותת לגברים אודות חשיבות היהלום בחייהן. לא משנה כמה "שטחית" תתפרש הבקשה, מהו המניע מאקרו העומד בבסיסה של בקשה זו בהתפשטות תודעת חומר היהלום בבריאה? כאשר אדם רוצה להציג עושר ברמה המטריאליסטית, האם יש עוד חומר שבנקודה סינגולרית כה קטנה מסוגל להכיל כל כך הרבה עושר פיננסי חומרי? יהלום הוא ללא ספק הכוכב הבלתי מעורער של עולם החומר החברתי אנושי.

"האובייקט הנחשק והמדובר ביותר בחברה האנושית"

בתורה מופיע המילה יהל(ו)ם פעם אחת בלבד. האבן השישית באבני החושן, הבגד אותו לבש אהרון הכהן בהיכנסו אל קודש הקודשים. אבן ייחודית מתוך החושן המהווה חלק ממארג שלם ולא מפוענח של מכלול הנקרא "אורים ותומים". מתוך אבני החושן הוא זוכה להיות מוביל הדרך בין האבנים קשור בעבותות בהיסטוריה היהודית והישראלית כאחד. יהלם הוא מילה, מילה היא גם ברית מילה. שני היבטים מאוד דומיננטים בהם נדרש האדם להשלים את הבריאה. אך אולי המימד הנפלא ביותר בחיבור לעולם התורה הינו מיקומו באולימפוס של אותיות התורה. "א לוהים" הוא "א יהלום". המילה יהלום, צפונה בתוך המילה אלוהים. היא מקבלת את הכוחות שלה,את המהות שלה, ישירות, בגניזה,מתוך המילה אלוהים. מתוך ספר היצירה שהוא שורש להבנת כוח אותיות הקודש, אומר הארי ז"ל כפי המובא בשער היחוד והאמונה " שגם בדומם ממש כמו אבנים ועפר ומים יש בחינת נפש וחיות רוחנית, דהיינו בחינת התלבשות אותיות הדבור מעשרה מאמרות המחיות ומהוות את הדומם להיות יש מאין ואפס שלפני ששת ימי בראשית ואף שלא הוזכר שֵ ם אבן בעשרה מאמרות שבתורה, אעפ"כ נמשך חיות לאבן ע"י צירופים וחילופי אותיותיו".

"יהלום שואב את כוח אותיותיו מתוך המילה החשובה ביותר בתורה"

בארבעה מישורים שונים ונפרדים כמעט לחלוטין. עולם המדע, עולם הרוח והפילוסופיה, עולם החומר החברתי ועולם התורה אנו רואים כי היהלום הוא יסוד דומיננטי מרכזי וחשוב ברמה מוחלטת. אטום פחמן המהווה חוליה מרכזית בכל גוף חי על פני הארץ, מתהווה למקור השראה פילוסופי להבנת דברים נשגבים באדם ובטבע, מטביע חותמו בעולם המטריאליסטי ומעל לכול דבר אחר, תופס מקום של כבוד והשתאות בחשיבות אותיות הקודש המרכיבות את המילה אלוהים.. מהו אם כן סודו של היהלום? מדוע הוא כה דומיננטי בחיי האנושות? האם היהלום הוא החוליה המגשרת ההכרחית בין עולם המדע ועולם התורה?

האור הוא הנעלם היחידי שהתשובות לגביו עדיין לוטות בערפל מדעי. תורת הקוונטים מסוגלת לקחת אותנו לעבר סברה מדעית מאוד מעניינת, אך לתורת הקוונטים חסרה פיסה בפאזל התנהגות הפוטונים על מנת להבין את מבנה האור. "ויהי אור" הוא המעשה הראשון בבריאה, כיצד ידעה התורה להתחיל במילה, שבחלוף שלושת אלפים שנות אבולוציה שכלית, תישאר החשובה ביותר הן בעולם המדעי והן בעולם הרוחני? האם היווצרות היהלום מתוך אטומי הפחמן הוא סוד ויהי האור? האם התורה בגאוניותה מכוונת אותנו לעבר חקר אור היהלום לטובת פענוח חידת מבנה האור? התשובה לשאלות הללו מצויה בחקר אור היהלום והשפעתו על המימד האנושי.

ניתוח מבנה האטומים מהם מורכב גוף האדם מראה כי הוא מורכב מ-%65 אטומים של חמצן ואילו האטום השני הנפוץ ביותר בגוף האדם הוא פחמן המהווה %18 .אטומי הפחמן ביכולת שלהם להתחבר לארבעה אטומים שונים במקביל הם האטום החשוב ביותר בכל מערכת חיים על פני כדור הארץ. הפחמן מאפשר ליצור שרשראות ארוכות ומורכבות של אטומים מהם בנויים החלבונים וחומצות הגרעין של גוף האדם. במקביל, מתוך מערכת חיצונית של מטריצת אור שמיימית, פועלים על היקום כוחות קבועים של אור. ניתן לומר כי תחת עדשה מיקרוסקופית המפשיטה את החומריות, האדם הוא מבנה פחמני המוקף באנרגיית אור באופן תדיר. מכיוון שכך, עולה השאלה המדעית החשובה ביותר והיא "מהי השפעת קרינת אור היהלום על גוף האדם?" היהלום הינו פריזמת אור מלוטשת בעלת מאפייני "האטת אור" והחזר אור סגולית ליהלום בלבד, מקדם שבירת האור והמבנה הגאומטרי אליו לוטש הילום הינם תולדה של סקרנות אנושית מדעית טכנולוגית להביא את היהלום לשלמות כאובייקט של אור. אם כן, מהי ההשפעה של האטת מהירות האור על ידי הפחמן יהלום על הגוף האנושי? זוהי השאלה ה מדעית המרכזית בפניה ניצב עולם המדע והחקר המרכזי של חברת io.light-in.www דרך חקר האינטראקציה, נוכל להגיע לחקר ה"בצלמו". פיסה קריטית זו בהבנת גוף האדם והתקיימות האנרגיה האלוהית בתוכנו, היא אשר צופנת את יכולת האדם להבין במלואו את סודות התורה הבריאה המדע והיקום.

מהו היקף שינוי התודעה המיוחל מהתאוריה שמונחת פה לפנינו?

חיבור נפלא זה בין המדע לתורה באמצעות החומר יהלום. מושך את התורה כספר, למקום חדש לחלוטין של התבוננות האדם בתורה. מספר המספק צרכי האדם ברמת פרשת השבוע, לספר בו גנוז סוד אור הקיום האנושי. ספר מדעי, ספר שאנו נמצאים רק בתחילת מחקרו האנושי. שינוי זה בהבנת תפקידה של התורה ותפקידו של היהלום במרחב, טומן בחובו קצה חוט פילוסופי חשוב מאין כמוהו בהתנהלות החברה האנושית. מחברה הנוהה אחר החומר יהלום, לחברה המבקשת את אור היהלום, את רוחניותו והשפעתו על נקודת האור הפנימית שבתוכנו. הבנה מחודשת של תפקיד היהלום בעולם, טומן בחובו פוטנציאל לשינוי התשתית החברתית באשר היא. בכוחו לייצר אחדות תודעתית מזן חדש.

חקר אור היהלום, השפעתו על גוף האדם בשילוב עם הבנה מעמיקה יותר של קוד אותיות התורה, עתיד להיות התחום המוביל בחקר מדעי החיים, הבנת מבנה האור ופענוח סודות היווצרות היקום.

רונן פריבר
מייסד חברת אור יהלום

מאמרים נוספים בנושא: