יהלומים מבורכים

חברת היהלומים הישראלית שנחושה להגשים את ברכתו של הרב קנייבסקי

ניתן לומר שאלפים רבים אם לא רבבות ברחבי הארץ, חייהם הושפעו מברכתו של הרב קנייבסקי. את המפגש של מייסד חברת אור יהלום עם הרב קנייבסקי בנר שמיני של חנוכה תשפ"א, ניתן לציין כאחד מאותם אירועים. "לא ידעתי למה לצפות מספר רונן", אל הרב הגעתי דרך נכדו הרב ישעיהו קנייבסקי שדורש בתורה בבורסת היהלומים, המתנו ממושכות בחדר הסמוך לחדר קבלת הפנים. קשה לתאר את האווירה ושום הסבר לא יצליח להתמודד עם תחושת הסגפנות, צניעות, אנטי – חומר ששורה על המקום. בועה של ארציות רוחנית בה הקידמה, החומר, העולם הגשמי לא פרץ מבואות חדריו. פיזרנו את כל היהלומים על מגש שחור וצועדים בעקבותיו של ישעיהו הגענו לחדר קבלת הפנים של הרב קנייבסקי. הסוריאליסטי הפך לריאלי, הנה הגענו, אנחנו פה, מגש היהלומים מונח לפני הרב כשאחד הנכדים מרים קולו כבשגרה ומספר לרב, "סבא, יש פה מגש יהלומים".

הרב קנייבסקי שעד עתה הסתכל קדימה לחלל החדר, תוהה בוודאי מה עוד צפוי במהלך היום, מה מזמן נר שמיני של חנוכה לפתחו, פתאום בקול מאוד ייחודי, צרוד היה כאחד מאנשי המחתרת האיטלקית, פצח במשפט שהרעיד את כל יושבי החדר. "אין בזה ממש". דממה דקה פילחה את החדר לחתיכות. הנכדים והנוכחים בחדר עצרו הכל ובהו בי. בינם לבין מוחם תהו באשר לפשר האמירה ברמה הפרקטית שהרי כל התכווננות האירוע יועדה ליהלומים. כיצד מתקדמים מכאן עיניהם נועצו בי.

אני פירשתי את האמירה באופן אחר, מחסום אחרון לפני פריצת דרך אפשרית ממנה אין חזור. בקול רועד אך בטוח פניתי לרב קנייבסקי וכממתיק סוד עם רבו שאלתי את כבוד הרב בבטחון השמור למשפחת אבוחצירא. "כבוד הרב, האם העובדה שהמילה יהלום מופיעה בתוך המילה אלוהים יש בזה ממש?". השניות הבאות חקוקות בליבי עד שיפרח לעולמו בבוא העת. הרב קנייבסקי בעודו אוחז ביהלום בין אצבעותיו, כל שנייה ניתן היה לראות את כל רכיבי מוחו מנתחים את השאלה, דממה ארוכה של מספר שניות, הסתיימה בהנהון מלא דעת "יש" אמר בקולו הייחודי שפילח שוב את כל החדר והפעם לשמחה.

אם כך , המשכתי בדבריי. ברך את חברת אור יהלום כבוד הרב, ברך אותנו שנצליח באמצעות אור היהלומים להפיץ את אור התורה.

בו"ה בו"ה בו"ה
חתם הרב קנייבסקי זכר צדיק לברכה.

לקטלוג מוצרים

מאמרים נוספים בנושא: